موزه ملی مالدیو

موزه ملی مالدیو – National museum

 

موزه ملی مالدیو

موزه ملی مالدیو

 

با رزرو تور مالدیو می توانید از موزه ملی تاریخی به نام موزه ملی مالدیو دیدن فرمایید. این موزه در 11 نوامبر سال 1952 توسط نخست وزیر آن زمان به نام محمد امین دی دی (Mohamed Amin Didi)، در روز ملی مالدیو افتتاح شد.

مالدیو کشوری جزیره ای در اقیانوس هند است که می توان با رزرو تور مالدیو از زیبایی ساحلی و طبیعی آن لذت برد. موزه ملی مالدیو در پایتخت مالدیو یعنی شهر ماله واقع شده است.

موزه ملی مالدیو با هدف حفظ تاریخ و القای حس وطن پرستی در میان مردم مالدیو تاسیس شد. در این موزه یک مجموعه بزرگ از آثار تاریخی، از جمله از اشیاء و تکه هایی که از آثار باستانی سلطنتی و پادشاهی دوره بودایی تا حکومت پادشاهان اسلامی در آن دیده می شود. هنوز هم در فضای داخلی موزه دست نوشته های قرآن بر روی دیوارهای ساختمان حفظ شده است. موزه ملی قبلاً توسط مرکز مالدیو (Maldivian Centre) برای پژوهش های تاریخی وزبان شناسی اداره می گردید، در تاریخ 28 آوریل سال 2010، این نهاد توسط محمد ناشید (Mohamed Nasheed) منشوخ گردید و مسئولیت های موزه را بر عهده وزارت گردشگری، فرهنگ و هنر قرار داد. در ان زمان تحقیق و پژوهش های تاریخی و زبان شناسی نیز به کالج آموزش عالی مالدیو تحویل داده شد.

 

 

جاذبه های گردشگری شهر ماله

جاذبه های گردشگری شهر ماله

 

موزه دارای سه طبقه است که در پارک سلطان (Sultan Park) در شهررستان ماله واقع شده است، بخشی از آن ترکیبی از کاخ سلطنتی که قدمت آن مربوط به قرن 17 می باشد و دو طبقه Us-gēkolhu نیز تنها ساختار باقی مانده از قصر است که توسط آتش در سال 1968 تخریب شد. ساختمان جدید موزه هم اکنون در پارک سلطان واقع است. این ساختمان، توسط تامین مالی دولت چین طراحی و ساخته شده است و در 10 ژوئیه 2010 ساختمان توسط دولت چین به مالدیو ارائه شد، اما به طور رسمی در 26 جولای سال 2010  افتتاح شد، روزی که به نام روز استقلال مالدیو نامگذاری شده است.

گالری های موزه ملی (National Musuem) مالدیو:

مجموعه ای متنوع از آثار تاریخی و باستانی گذشگان در موزه گرداوری شده است، از جمله آثار تاریخی مربوط به دوران قبل از اسلام، تخت و تاج سلطنتی و مبلمان و دکوراسیون هایی که در گذشته های بسیار دور استفاده می شده است، لباس و کفش، سکه ها، زیور آلات، اسلحه و زره پوش و آثار هنری بسیاری که در این موزه به نمایش گذارده شده است و همراه با رزرو تور مالدیو فرصتی مناسب برای دیدن از آن ها مهیا شده است.

از نمونه آثار دیگر که در موزه وجود دارد می توان به منسوجاتی مانند لباس تشریفاتی، عمامه، دمپایی فانتزی و کمربندهایی که در موارد خاص استفاده می شده است و تشک و دیگر گلدوزی خلاقانه و هنرمندانه اشاره کرد.

نمونه آثار برجسته این مجموعه:

  • سر سنگ مرجان از خدای بودا، یک قطعه باقی مانده از قرن 11 می باشد.
  • حکاکی روی تخته های چوبی Hukuru Miskiiy مربوط به قرن 13 می باشد.
  • یک مثال خوب از صنعتگری پیچیده از بافندگان مالدیو در قرن 16، لباسی مندرس که بر تن سلطان قاضی محمد (Sultan Ghaazee Mohammed – حکومت از سال 1573 تا 1585) می باشد.

تخریب آثار موزه ملی (National Musuem) پیش از اسلام:

مجسمه های بودایی در طول یک حمله در ماه فوریه سال 2012 ویران گردیدند. مدیر موزه علی وحید (Ali Waheed) گفت، که تقریبا تمام مصنوعات موزه پیش از اسلام، که قدمت آن به دوران قبل از قرن 12 باز میگشت، نابود شده بود: «برخی از قطعات را می توان در کنار هم قرار داد و ترمیمی کرد، اما عمده آن ها که از ماسه سنگ، مرجان و سنگ آهک ساخته شده ند، آثاری جز پودر آن ها باقی نمانده است .» او همچنین عنوان کرد که موزه هیچ چیز به از تاریخ پیش از اسلام که در این کشور وجود داشته است به ما نشان نمی دهد. مجسمه 6 وجهی مرجان و مجسمه بودا از جمله آثاری بودند که نابود شدند.

ساعات کار موزه ملی مالدیو (National Musuem) :

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 صبح تا 17:00 عصر باز می باشد. بنابراین سفر خود به مالدیو را با رزرو تور مالدیو را تنظیم کنید.

National Museum

Address :Chaandhanee Magu, Malé, Maldives

مرکز تخصصی سفر به مالدیو ارائه کننده تور مالدیو با بهترین کیفیت در کشور ایران می باشد، جهت ثبت نام در تور مالدیو با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

021-88176202

تور های ارائه شده توسط همکاران:
تور روسیه

تور سوچی